…Ve iptal edildi!

iOS admin 7 Okundu
sponsorlu reklam

...Ve iptal edildi!

Apple’ın 564 gün önce, iPhone X ve iPhone 8 tanıtımında bir de sürprizi vardı: AirPower adı bahşedilen, aynı anda 3 farklı Apple cihazı (iPhone, AirPods ve Apple Watch) şarj edebilecek, Qi standardını kullanan bir kablosuz sorumluluk cihazı. Aygıt tanıtılmasına tanıtıldı ama, bir türlü piyasaya çıkamadı. Gelen durdurma haberlerine karşın, Apple hayranları beklemekten hiç vazgeçmedi.

Fakat şu anda, bu bekleyişin nafile gittiğini resmen açıklayabiliriz. Apple, yaptığı devlete ait yorumlama ile, AirPower projesinin iptal edildiğini ve cihazın piyasaya çıkmayacağını duyurdu. 

Apple’ın basına gönderdiği açıklamada, AirPower’ın bir türlü beklenen kaliteyi yakalayamadığından bahsedildi ve şöyle dendi: “defalarca kullanıcılarımıza en iyiyi sunmayı amaçlıyoruz ve AirPower konusunda gerekli kaliteyi yakalayamadık. Bu yüzden, proje ve cihaz iptal edilmiş durumda.”

Bir süredir ortalıkta dolaşan söylentiler, özellikle ısınma sorunu üzerinde yoğunlaşıyordu. Apple’ın hangi sorunu çözemediği konusu henüz bir giz olarak kalsa da, gerçek olan şu: AirPower daha doğmadan öldü!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir