Vitalik Buterin’in Shiba Inu coinleri ne oldu?

Haberler admin 41 Okundu
sponsorlu reklam

Vitalik Buterin’in Shiba Inu coinleri ne oldu?

Son günlerde kripto para piyasalarında hayli hareketli günler yaşanıyor. Aslında genele bakıldığında kripto para piyasası çok durgun değildi. Fakat son 2 gündür hayli sansasyonel olaylar yaşanmaya başladı.

2 gün önce Ethereum kurucusu olan Vitalik Buterin hesabında bulunan tüm Inu’ları sattı. Bu darbe sonrasında Inu fiyatı sert bir düşüş yaşadı. Hesabındaki Akita’ları da satan Buterin, Shiba Inu’nun yüzde 40, Akita Inu’nun ise yüzde 50 değer kaybetmesine neden oldu.

Haliyle bu durum pek çok yatırımcıyı öfkelendirdi. İlk başlarda Buterin’in bu coinleri satarak ETH yani Ethereum aldığı iddia edilmişti.

Daha sonradan ise çok farklı bir gerçek ortaya çıktı. Buterin’in değeri milyar doları aşan satış sonrasında çeşitli yerlere bağışlar yaptığı ortaya çıktı. Buterin’in bağış pastasından aslan payı ise Hindistan’a gitti.

Şu sıralar covid-19 ile mücadelede zor günler geçiren Hindistan için Buterin’in tam 1 milyar dolarlık bağışta bulunduğu iddia edildi.

Ethereum kurucusu Hindistan haricinde de pek çok kurum ve kuruluşa da bağışlarda bulundu. Yani iddia edildiği gibi sattığı Inu coinlerini Ethereum’a çevirmiş değil. Elbette bu durum Vitalik’in milyonlarca kişiyi büyük bir zarara uğrattığı gerçeğini de değiştirmiyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir