VLC Player

Programlar admin 147 Okundu
sponsorlu reklam

VLC Player

VLC Player programı ile ilgili hazırladığımız Kompakt Medya Oynatıcı: VLC Media Player yazımızda programın özellikleri, kullanıcıya sunduğu araçlar vb. konuları bulabilirsiniz.

Hem VLC Player gibi başka bedava ve başarılı video oynatıcılar hakkında da data olmak için En İyi Video İzleme Programları adlı makalemizden faydalanabilirsiniz.

VLC Player; MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 (MP4), DivX, Xvid, X264, MP3 ve OGG ses ve video dosyalarının yanı sıra DVD, VCD ve çeşitli online radyo ve video yayınlama akışlarını (streaming) oynatmanıza olanak veren oldukça elverişli ücretsiz bir video izleme programı dır.

VLC Player diğer bir fazla video oynatıcı programdan öbür olarak dahili kod çözücüye (codec) sahiptir ve bu sayede ilave codec paketi kurmadan Xvid, DivX ve MKV uzantılı filmleri izleyebilirsiniz.

Video dosyaları için dahili olarak altyazı desteği sunan VLC Player, hemen her nesil müzik dosyasını desteklediği için video oynatma işlevinin yanına bilgisayarınızdaki tüm müzikleri dinlemenize de olanak sağlamaktadır. VLC Media Player, Windows ve MAC OS X işletim sistemlerine kurulabilir ve ağ üzerinden video yayınlama akışı (video streaming) için spiker olarak da kullanılabilir.

Popüler bir film izleme programı olan VLC Media Player’ın desteklediği video ve ses dosyası formatları:

MPEG (ES,PS,TS,PVA,MP3), AVI, ASF / WMV / WMA, MP4 / MOV / 3GP, OGG / OGM / Annodex , Matroska (MKV), Real, WAV, Raw Audio: DTS, AAC, AC3/A52, Raw DV, FLAC, FLV (Flash), MXF, Nut, Standard MIDI / SMF, Creative Voice, UDP/RTP Unicast, UDP/RTP Multicast, HTTP / FTP, MMS, TCP/RTP Unicast, DCCP/RTP Unicast, DVD Video 1, Video CD / VCD, SVCD 2, Audio CD (no DTS-CD), DVB (Uydu,Dijital TV, Kablo TV), MPEG encoder 4 , Video acquisition

İndir

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir