Vodafone eSIM tanıtıldı!

Android admin 9 Okundu
sponsorlu reklam

Vodafone eSIM tanıtıldı!

Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla etkinlik bildiren Vodafone, kısa bir zaman önce faturalı ve faturasız bütün bireysel müşterilerinin hizmetine sunduğu en ince ayrıntısına kadar yerli üretim yeni cins dijital SIM kart eSIM’i, Ulaştırma ve Altyapılar Bakanı Adaletli Karaismailoğlu’nun katılımıyla Veri Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda (BTK) düzenlenen “eSIM” toplantısında tanıttı. Bakan Karaismailoğlu, Vodafone’un eSIM uygulamasını kullanarak İstanbul’daki Çamlıca Kulesi Teknik Operasyonlar Direktörü Burhan Kandemir ile görüntülü röportaj gerçekleştirdi. 

eSIM teknolojisinin hayata geçmesinden büyük mutluluk duyduklarını gösteren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, şunları söyledi:

“Vodafone Türkiye olarak, yerli ve milli mahsul ekosisteminin büyümesini önceliklerimizden biri olarak görüyoruz. Bu kapsamda, eSIM teknolojisini de destekliyoruz. Zeki telefonlardaki yeni nesil dijital SIM kart eSIM’i bireysel ve kurumsal tüm müşterilerimizin hizmetine sunduk. Bedensel SIM kartların yerine geçecek olan eSIM, uzaktan yönetilebilen ve programlanabilen teknolojisiyle hayatımızı kolaylaştıracak. Müşterilerimiz, eSIM destekli akıllı telefonları için mevcut SIM kartlarını eSIM ile değiştirebilecek veya yeni numara ya da hat nakliye işlemlerinde yeni SIM’lerini eSIM olarak seçim edebilecek. BTK düzenlemelerine uygun bir şekilde geliştirdiğimiz ve adamakıllı dijital olarak çalışan eSIM teknolojisiyle müşterilerimize daha elastik, daha tehlikesiz ve daha çevreci bir çözüm sunacağız. eSIM, çalınma veya kaybolma riski olmadığı için daha güvenli tatbik imkânı da sunacak. eSIM’in ülkemize bahtı açık uğurlu olmasını diliyoruz. Vodafone olarak, eSIM dönüşümünü Türkiye’nin faydasına olacak şekilde desteklemeye devam edeceğiz.”

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir