Watch Dogs Legion Online çıkış tarihi ertelendi

Haberler admin 19 Okundu
sponsorlu reklam

Watch Dogs Legion Online çıkış tarihi ertelendi

İlk etapta 9 Mart’ta çıkması planlanan Watch Dogs Legion Online, şu anda belirsiz bir tarihe kadar ertelendi. Belli Başlı oyunun dinamiklerine vefalı kalarak bu iskelet üzerinden bir fazla oyunculu deneyimi taahhüt edecek oyun için Ubisoft tarafından yeni bir yorumlama yapıldı. Yapılan yeni açıklamayla birlikte oyunun PC sürümünün çıkış tarihi, yeni bir tarih duyurulana değin belirsizliğini koruyacak. bununla birlikte PlayStation, Xbox ve Stadia sürümleri için de bir erteleme mevcut oysa onlar için yeni tarih kesin durumda.

Watch Dogs Legion Online, belirsiz bir tarihe ertelendi

Günümüzün en büyük sorunlarından “teçhizat uyumsuzluğu” Watch Dogs Legion Online için de baş gösterdi. Geliştirme ekibi Twitter’da yaptığı açıklamada oyunun “belirtilen ekran kartlarına sahip oyuncularda çökmesine neden olabilecek bir sorun” belirlediklerini bildiriyor. Sorunu çözmek için çalışıyorlar ve sorun düzeltilene değin oyunun PC versiyonunun lansman tarihini ertelemeye karar verdiler. “Yeni lansman tarihini en kısa sürede bildireceğiz” diyorlar.

A message from the Watch Dogs: Legion team about the Online Mode: pic.twitter.com/VVeaZ7v7yb

— Watch Dogs: Legion (@watchdogsgame) March 5, 2021

Duyuruda bununla beraber Legion’un çok oyunculu Xbox, PlayStation ve Stadia sürümlerinin de 23 Mart‘ta çıkacağı bildirildi. Burada da oyunun öbür bir oyun modunda çökmesine neden olan bir kusur tespit edilmiş ve üstünde çalışıyorlar. Geliştirici ekip “Bahsi geçen sorunları çözmek ve bütün oyunculara en iyi oyun deneyimini sunabilmek için çok sıkı çalışıyoruz” diyor. Oyunculara anlayışları ve sabırları için teşekkür ederek cümlelerini sonlandırıyorlar.

Watch Dogs Legion Online çıkış tarihi ertelendi

Oyun için ilk çıkış tarihi geçtiğimiz haftalarda 9 Mart olarak duyurulmuştu. Günümüz oyunlarının çok yaşadığı bir sorun olan teçhizat uyumsuzluğu Legion’un da kapısını çalmış durumda. Konsol sürümleri için yeni çıkış tarihi 23 Mart 2021 olurken, PC sürümü için hemen şimdi bir tarihimiz yok. Geçtiğimiz yıldan bu yana ertelenen oyunların sayısı da hiç azımsanacak değin değil. Pandeminin de etkisiyle, sanırım endüstrinin standartları arasına “oyunlar asgari bir kere ertelenmeden çıkamaz” giriyor.

Oyunu merak edenlere

Ana oyunda bulunan mekaniklerin büyük bir kısmına dokunmadan, bazılarının önemini koruyarak yeni bir fazla oyunculu deneyimi sunacaklar. Bunun yanı sıra öbür oyun modları da tekrar Watch Dogs Legion Online içinde yerini alacak. Sitemizden Ersin Kılıç da bu oyunu uygun denedi ve sizler için dolu doymuş bir ön tahlil hazırladı. Eğer oyunun yapısını ve detaylarını merak ediyorsanız buraya tıklayarak ön incelememize gidebilirsiniz. Sizler de görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir