WhatsApp Business iPhone’lara geliyor!

Haberler admin 155 Okundu
sponsorlu reklam

WhatsApp Business iPhone'lara geliyor!

WhatsApp’ın ufak işletme sahiplerine özel olarak geliştirdiği WhatsApp Business sürümü, başlangıçta 2018 yılı başında Android cihazlar için duyuruldu. sonra masaüstü sistemler için de duyurulan dilekçe, bu defa iOS cihazlara geliyor. WhatsApp Business, standart WhatsApp uygulamasına epeyce aynı bir yapıda. Fakat bu uygulamanın en önemli farkı mesajları otomatik hale getirmek, planlamak ve elbette süratli yanıt verebilmek için farklı alanlara yönlendirilmiş ek araçlar sağlayabilmek.

WhatsApp Business kullanacak işletme sahipleri, ilk önce İşletme profili belirliyor, e-posta adresini paylaşıyor ve şirketin web sitesinin bilgisini giriyor. sonradan da işletme sahipleriyle bir takım istatistikler paylaşılıyor. Bu istatistikler kaç tane mesajın başarıyla gönderildiğinin bilgisini işletme sahibiyle paylaşırken, diğer yandan WhatsApp Business’ın anında Türkiye’de yayınlanmayacağını da andırmak gerekiyor.

Bazı ülkelerde kullanımda olan WhatsApp Business, App Store üzerinden Türkiye’de indirilmeye çalışıldığında uygulamayı mağazada bulamıyorsunuz. WhatsApp’ın final sürümü yayınlandığında Türkiye dahil böylece çok ülkede WhatsApp Business’ın kapılarını işletmelere iyice açması bekleniyor.

 

“Dertli halde, yüzü gülmez oldu”

Temizlik yaparken ortaya çıktı

“Önce Barcelona istedi”

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir