WhatsApp çok ses getirecek bir özellik üzerinde çalışıyor

Haberler admin 17 Okundu
sponsorlu reklam

WhatsApp çok ses getirecek bir özellik üzerinde çalışıyor

WhatsApp sohbet yedeklemeleri, kullanıcıların telefon değiştirirken sohbetlerini ve verilerini korumalarına müsade veren epeyce elverişli bir özellik. Bu, bir Android telefondan diğerine ya da bir iOS cihazından diğerine geçerken iyi netice verirken, kullanıcılar sohbet yedeklemelerini Android’den iOS’a geçerken tüm yedeklemelerini kaybediyorlar.

Bu büyük bir sorun ve kullanıcılar bir süredir platformlar arası yedekleme bekliyorlar. görünürde WhatsApp geliştiricileri bu sorunu araştırıyor ve bunun için bir ayarlama getirmek istiyor.

WABetaInfo’ya göre, bu geçiş özelliği, beta kullanıcılar için bile henüz mevcut olmasa yok. Oysa söylentiye tarafından, WhatsApp bir platformlar arası geçiş üstünde çalışıyor. Özelliğin gelmesi için herhangi bir süre çizelgesi yok. Ama kaynak, App Store veya TestFlight’ta en son WhatsApp sürümüne sahip şahısların yukarıdaki görüntüyü görebileceğini söyledi.

WhatsApp, özelliğin etkinleştirilmesindeki belli başlı sorunun “veri formatlarındaki çeşitlilik” olduğunu söylüyor. Buna kadar, Android’deki yedeklemeler Google Drive’a gidiyor, Apple kullanıcıları ise iCloud’da sohbet ediyor.

Sorunun üzerinde çalışılmasıyla kullanıcılar bütün değerli resim ve sohbetleri kaybetmeden diğer platformlara aktarabilir ülkü gelecek. şu anda geliştirilmekte olan sistemle, kullanıcılar bulut yedeklemelerini şifrelemek için kendi şifrelerini seçebilecekler, bu nedenle hesap sahibi dışında hiç kimse bunlara erişemeyecek.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir