WhatsApp, her ay “temizlik” yapıyor

Mobil Uygulamalar admin 203 Okundu
sponsorlu reklam

WhatsApp, her ay

WhatsApp, sahte haber problemini çözmek için pek fazla farklı yöntem deniyor. Bu çabaların içerisinde araştırma ödenekleri, iletilen mesajlarda etiketler ve yarı öbür çözümler bulunsa da işyeri, göreceli olarak eski bir sistemi de kullanmaya devam ediyor: Hesapları silmek. Mesajlaşma hizmetinin yaptığı açıklamaya göre ayda iki milyon hesap siliniyor.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri

Matt Jones‘un The Guardian’a söylediğine göre sahte haber yaymaya çalışan hesaplerın %95’i, WhatsApp’ın bir “anormal” aktivite bulmasının peşinde siliniyor. Bu olağandışı davranışların aralarında bir “yazıyor” diyaloğu olmadan hemencecik mesajlar göndermek ve tescil olmanın hemencecik ardından fazla pozitif sayıda mesaj göndermek gibi işlemler yer alıyor. Firmadan Carl Woog‘un eklediği üzere “otomatikleşmiş ya da toplu” davranışlarda yer alan hesaplar da engellenebiliyor.

Bunun tatmin edici olup olmadığı ise iyice farklı bir soru. Nisan ayında Hindistan’ın seçimleri yaklaşıyor ve politik kampanyaların, mesajlarını uyarlamak için iletim sınırlarının ve öteki engellerin çevresinden dolaşmaya çalıştıkları tanıdık bir şart. Sahte bir söylentiyi dağıtmak için sadece birkaç hesap yeterli olabilir ve WhatsApp’ın bunları zamanında yakalayacağının bir garantisi bulunmuyor.

İLGİLİ HABER Apple’ın güncellemesi geldi! Önceki HaberComsis, Cougar’ın Distribütörü Oldu!  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir