WhatsApp’a mesaj sınırlaması

Mobil Uygulamalar admin 177 Okundu
sponsorlu reklam

WhatsApp'a mesaj sınırlaması

Eğer WhatsApp kullanıyorsanız, bundan böyle bir mesajı azami 5 kez paylaşabileceksiniz. WhatsApp’ın sahibi olan Facebook, bu kararını, yalan haberlerin platform üzerinden yayılmasını alıkoymak nedeniyle aldığını söylüyor. Karar öncesinde bir mesaj, 20 kez paylaşılabiliyordu.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki dilekçe izinleri

Bu karar her ne değin yalan haberlerin yaılmasını azaltacak gibi görünse de, tatmin edici olmayacağı açık. Zira sizin 5 kez paylaştığınız mesajı bölge kişiler, benzer şekilde paylaşım yapmaya devam edebilecek.

Facebook da bu durumun haberdar ve mesaj kısıtlamasının sadece bir başlangıç olduğunu söylüyor ve yeni önemlerle birlikte yalan haber sorununu en ince ayrıntısına kadar ortadan kaldırmaya çalışacağını belirtiyor.

Facebook, daha önce de, sosyal medya üzerinde yalan haber yayan hesaplara karşısında bazı önlemler almış; hatta çoğunu kapatmayı seçim etmişti. Şu Anda benze önlemler WhatsApp için de geçerli olacak gibi görünüyor. Oysa WhatsApp mesajlarının şifreli olması, doğal olarak takibi zorlaştıran bir etmen olarak görülüyor.

Önceki HaberTesla’da da işten çıkarma kararı alındı Sonraki HaberFantastik Canavarlar 3’de sürpriz gelişme!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir