Wireshark

Programlar admin 190 Okundu
sponsorlu reklam

Wireshark

Wireshark, dünya çapında standart olarak kabul edilen, ağ üzerindeki bilgi paketlerini (TCP/UDP) yakalama ve network protokol analiz işlevi olan bir ağ izleme programıdır.

Wireshark, 1998 yılında başlatılmış olan bir projenin devamı niteliğindedir. Programın geliştirilmesi esnasında; dünyanın dört bir yanından yüzlerce program geliştiricisi bu programın yapılmasına tezgâhtar olmuştur ve hala kesintisiz etkin olarak geliştirilmeye devam edilmektedir. Wireshark, farklı programlar ya da farklı aygıtlar kadar yakalanmış (capture) network trafik dosyalarını açabilmektedir.

Programın desteklediği dosya formatları aralarında; tcpdump (libpcap), Catapult DCT2000, Cisco Secure IDS iplog, Microsoft Network Monitor, NAI Sniffer (sıkıştırılmış ve sıkıştırılmamış), Sniffer Pro ve NetXray, Network Instruments Observer, Novell LANalyzer, RADCOM WAN/LAN Analyzer, Sgho miti/Finisar Surveyor, Tektronix K12xx, Visual Networks Visual UpTime ve WildPackets EtherPeek/TokenPeek/AiroPe gibi formatlar bulunmaktadır.

Wireshark programının Windows (32 Bit /64 Bit) ve Mac OSX sürümünlerini indirebilirsiniz.

İndir

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir