Xiaomi katlanabilir telefon için gün sayıyor

Haberler admin 23 Okundu
sponsorlu reklam

Xiaomi katlanabilir telefon için gün sayıyor

2021’in katlanabilir ekranlı modeller açısından manâlı bir yıl olması bekleniyor. Bilindiği üzere hemen katlanabilir ekranlı telefon üreten 3 bambaşka isim var. Motorola, Samsung ve Huawei.

Onların da model sayısının hayli kısıtlı olduğunu söyleyebiliriz. Samsung iki ayrı katlanabilir ekranlı telefon modeli ile yola devam ederken, Huawei ve Motorola birer hızlı ile model sayısını arttırıyor.

Lakin bu cihazların üst segmente hitap etmesi, fiyatların yüksek olmasına, dolayısıyla bu teknolojinin tabana yayılmasının zorlaşmasına neden oluyor.

Katlanabilir ekranlı telefonların yayılmasının tek yolu ise model sayısının artması. Bunun için de katlanabilir ekranlı telefon üreten işyeri sayısının artması gerekiyor.

hemen Apple ve Xioami gibi isimlerin katlanabilir ekranlı cihazlar üstünde çalıştığını biliyoruz. Görünen o oysa bu isimlerden Xiaomi, katlanabilir ekrana sahip birincil telefonunu bu yıl satışa sunacak.

Mi Mix serisinin yeni üyesi olarak tanıtılması beklenen modelin fiyat olarak öteki katlanabilir ekranlı cihazlardan öyle de aşağı olmayacağı düşünülüyor.

Keza Xiaomi’nin bu telefonu hangi pazarlarda satışa çıkaracağı da ayrı bir soru işareti diyebiliriz. yine de bekleyip göreceğiz. Olur Ya Çinli üretici bu modelini Türkiye’de de satışa sunar.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir