Xiaomi kullanıcıları MIUI arayüzünden pek memnun değil

Haberler admin 12 Okundu
sponsorlu reklam

Xiaomi kullanıcıları MIUI arayüzünden pek memnun değil

 

Akıllı telefon pazarında çabuk bir yükseliş yakalayan Xiaomi, fiyat performans tarafında aslında de özgün bir deneyim sunuyor. Fakat söz konusu yazılım olduğunda Çinli üreticinin o kadar de parlak bir geçmişe sahip olmadığını söyleyebiliriz.

Bilindiği üzere Android tarafındaki böylece çok akıllı telefon üreticisi özel bir arayüz kullanıyor. Örneğin Huawei EMIU kullanırken, Oppo ColorOS, Tecno HiOS, Samsung OneUI ve Xiaomi de MIUI arayüzü ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Saymadığımız öteki üreticiler de kendilerine has arayüzlerle kullanıcıların beğenisini kazanmaya çalışıyorlar.

Arayüz kullanmayan üreticiler ise saf Android dediğimiz, doğruca Google kadar tasarlanan ve üreticiler göre stabilize edilen sistemi kullanıyorlar.

Gelelim Xiaomi’nin kullandığı arayüze. Bilindiği üzere Çinli şirket uzun bir süredir MIUI ismini verdiği arayüzü kullanıyor. Bu arayüz genellikle başarılı bulunsa da gelen güncellemeler sonrası öyle çok hataya maruz kalıyor. Özellikle de son 2 yıldır.

Xiaomi’nin son 2 yıldır yayınladığı güncellemeler kullanıcıların canını önemli anlamda sıkmış durumda. Güncelleme ile gelen kritik hatalar ara sıra telefonun kullanılmasını bile imkansız hale getiriyor.

Haliyle bu durum da kullanıcıların tepkisini çekmiş halde. O Kadar çok Xiaomi kullanıcısı forumlarda MIUI ile ilgili sorunların sona ermek bilmediğinden şikayetçi. Aslında de bundan böyle Xiaomi’nin bu soruna kalıcı bir çözüm sunması gerekiyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir