Xiaomi Mi 9 DxOMark puanı belli oldu!

Haberler admin 208 Okundu
sponsorlu reklam

Xiaomi Mi 9 DxOMark puanı belli oldu!

Xiaomi bugün ilgiyle beklenen amiral gemisi modeli Mi 9 ile karşımıza çıkmıştı. Arkadaki bölümde 3 adet kamera kurulumuna yer veren Xiaomi, kamera konusunda oldukça gösterişli olduğunu muhakkak etmişti. Sony Exmor IMX586 sensörden oluşan 48 Megapiksel + 12 Megapiksel + derinlik sezgi için ToF sensörü Xiaomi Mi 9 modelinde yer alıyor.

Bu kameraların performansı, telefonun tanıtımından kısa bir zaman sonradan ortaya çıktı. DxOMark ekibi göre masaya yatırılan Xiaomi Mi 9, video ve fotoğraf testinden sıradan 107 puan alarak listenin 3. sırasına yerleşti.

109 puan ile listenin başında bulunan Huawei Mate 20 Pro ve Huawei P20 Pro modellerini geçemeyen Mi 9, video konusunda rakiplerine taş çıkarıyor.

Xiaomi Mi 9 DxOMark’ın video bölümünden tam 112 puan almayı başardı. Pozlamadan 94, renkten 86, odaklamdan 96 ve dokudan 69 puan almayı başaran Mi 9, video konusunda rakibi Mate 20 Pro’nun 2 puan ardından kalıyor. Mi 9 fotoğraf bölümünden ise 99 puan alıyor.

Leica ile güçlerini birleştiren Huawei, fotoğraf konusunda başlıca marifetini Huawei P30 Pro modeli ile gösterecek. Muhtemelen uzun yıllar DxOMark testinde lidelerlik Huawei’de yer alacak.

 

İşte Alan gerçeği

Tutkusu sonu oldu

Bunu sakın yapmayın!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir