Xiaomi Mi 9 ve Mi Mix 4, 3 Arka Kamerayla Gelecek

Haberler admin 243 Okundu
sponsorlu reklam

Xiaomi Mi 9 ve Mi Mix 4, 3 Arka Kamerayla Gelecek

Xiaomi’nin yeni gelecek olan iki telefonu Mi 9 ve Mi Mix 4, üç arkadaki kameraya ve Snapdragon 855 yonga setine sahip olacak. Mi 9, firmanın üç arkadaki kameraya sahip olarak üreteceği birincil telefon olacak.

Yeni dönemde zeki telefon kameralarının sadece megapiksel değerleri yok, sayıları da artacak. Xiaomi de bu akımın temsilcileri arasında yer alacak.

Mi 9 ve Mi Mix 4, firmanın üç arka kameralı telefonları olacak. Mi Mix 4’te yer alacak olan periskopik mercek baştan sona aygıt daha iyi optik zoom yapabilme yeteneğine sahip olacak. Dahası bunu yaparken telefonların daha kalın hale getirilmesi gerekmeyecek.

Her iki cihazda da yer alması beklenen işlemci çipseti ise Qualcomm’un Snapdragon 855 çipseti. Her iki telefonun da 2019’da Çinli devin amiral gemileri olacağını göz önüne alınca bu tercih hiç şaşırtıcı değil.

Mi Mix 4’ün, gelecek yılın bir başka popüler konsepti katlanabilir ekranlara sahip olabileceği konusunda söylentiler olsa da demin şirket kararını vermiş yok. Mi Mix 3’ün 5G versiyonu, Xiaomi’nin birincil 5G telefonu olacak fakat Mi 9’un da 5G modeme sahip olması bekleniyor.

Kaynak : https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_9_and_mi_mix_4_to_have_triple_rear_cameras_snapdragon_855_chipset-news-34862.php

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir