Xiaomi Mi Pay Çin dışına çıkıyor

Haberler admin 145 Okundu
sponsorlu reklam

Xiaomi Mi Pay Çin dışına çıkıyor

Xiaomi bugün 7’den 70’e pek fazla mahsul geliştiriyor. Bu ürünler aralarında televizyonlar, bilgisayarlar, saatle, bileklikler hatta ve hatta akıllı şemsiyeler bile mevcut.

Çinli üretici akıllı cihazlarıyla olduğu dek hizmetleriyle de isminden söz ettiren bir marka. Yenilenen dünya şartlarına yerinde bir şekilde gelişimini sürdüren Xiaomi, bu bağlamda 2016 yılında Mi Pay ismini verdiği dijital ödeme sistemini hayata geçirmişti.

Birincil etapta sadece Çin’de kullanılabilir olan Mi Pay, önümüzdeki dönemde Çin haricen da kullanılabilecek.

Xiaomi’den yapılan resmi açıklamada Mi Pay’in önümüzdeki günlerde Hindistan’da kullanılmaya başlanacağı belirtildi. Şimdilik bu servis için gerekli alt inşa düzenlemelerini yürüten Çinli şirketin, böylece fazla bankayla da el sıkıştığı açıklama edildi.

Son dönemde bu tarz ödeme sistemlerinin süratli bir şekilde arttığını biliyoruz. Az Önce ülkemizde öyle pozitif kullanılmıyor olsa da cep telefonları aracılığıyla ödeme yapmak, Avrupa’nın bazı ülkeleri ve ABD’de hayli popüler olmuş durumda. Bu sayede ahali cüzdan taşımak yerine, ellerinden bir an bile düşürmedikleri zeki telefonlarıyla diledikleri gibi alışveriş yapabiliyorlar.

 

Deneme ettiği vasıta cayır cayır yandı

“Önce Barcelona istedi”

80 günde serveti eridi

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir