Xiaomi MIUI 12.5 nasıl yükleyebilirsiniz?

Haberler admin 4 Okundu
sponsorlu reklam

Xiaomi MIUI 12.5 nasıl yükleyebilirsiniz?

Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Xiaomi yazılım tarafındaki aktivitesini arttırmaya devam ediyor. Bilindiği üzere Xiaomi göre üretilen telefonlarda MIUI isimli bir Android arayüzü kullanılıyor. Bu arayüzün genel anlamda sorunlu olduğunu anlatmak sanırım yanlış bir ifade olmayacaktır.

Özellikle Xiaomi ile ilgili forumlarda bu arayüz ile ilgili pek çok şikayet mevcut. Bu şikayetlerin genel nedeni ise güncelleme ile gelen sıkıntılar.

Yani yeni bir Xiaomi cihazı aldığınızda hiç güncelleme yapmazsanız çoğunlukla sıkıntısız bir şekilde telefonu kullanıyorsunuz. Ama yeni gelen güncellemeler bir takım problemlerin de kapısını aralıyor.

Şüphesiz bu sıkıntılar herkesin başına gelecek diye birşey yok. Güncellemeyi bölge 1000 cihazdan 10’unda bezginlik ortaya çıkabiliyor.

Peki derhal gelelim Xiaomi MIUI 12.5 arayüzünün nasıl yükleneceği konusuna. Xiaomi bu arayüzü kısa süre önce yayınladı. Peki bu arayüz nasıl yüklenecek. O da son derece basit.

Telefonunuzun ayarlar kısmına girerek yazılım güncelleme sekmesine tıklamanız tatmin edici olacaktır.

Zaten telefonunuz güncelleme aldıysa ayarlar ikonunun üstünde “1” ibaresini görebilirsiniz. Bu ibare telefonunuza bir güncelleme geldiğini açıklama etmektedir. Ayarlara girdiğinizde de basit bir şekilde güncellemeyi yapabilirsiniz. Yalnız güncelleme yapmadan önce forumlara göz atmanızı nasihat ederiz. Eğer sorun yaşayanlar var ise bu güncellemeyi bir zaman erteleyebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir