Xiaomi Telefon Sahiplerinin Mutlaka Bilmesi Gereken 4 İpucu

Cep Telefonları admin 278 Okundu
sponsorlu reklam

Xiaomi Telefon Sahiplerinin Mutlaka Bilmesi Gereken 4 İpucu

Xiaomi telefonlarınızın performansını artıracak ipuçları ve telefonunuzun farklı özelliklerini haberimizde sizler için listeledik.

Son zamanlarda adını daha sık duymaya başladığımız firma Xiaomi, çoğu özelliği bizlere bütçe dostu bir halde sunan sayılı akıllı telefon üreticilerinden biri. Bütçe dostu tabirinin hakkını veren firmanın cihazlarında çoğunluk tarafından bilinmez ve telefonunuzun performansını ya da kullanılabilirliğini artırabilecek bazı özellikler mevcut. Xiaomi telefonunuzdan en iyi performansı olmak isterseniz yapabileceğiniz belirli yöntemler bulunuyor ve haberimizde bu noktalara değineceğiz.

Yeni Xiaomi’deki ‘Davetli’ modunu etkinleştirin

Ziyaretçi modunu etkinleştirdiğinizde fotoğraflarınız, notlarınız ve mesajlarınız gibi şeyleri gizleyebilirsiniz. Ne zaman Xiaomi telefonunuzu diğer birine vermeniz gerekirse bu özelliği açarak size özel fotoğraflarınızı ve mesajlarınızı gizleyebilirsiniz.

Pil ömrünüzü geliştirin

Zeki telefonların genel sorunu batarya ömürlerinin kısa olması veya pillerinin ivedi bitmesidir. Genellikle bu sorunu üçüncü parti uygulamalarıyla çözmeye çalışırız fakat Xiaomi bu konuyu düşünmüş. İçerisindeki özellikle batarya profilleri arasından Default veya Marathon seçeneğini seçerek telefonunuzun pilini daha da güçlendirebilirsiniz. Bunun yanı sıra telefonunuzun şarjı belirtilen bir yüzdeye ulaştığında otomatik olarak batarya tasarrufu moduna alabilirsiniz.

RAM’inizi rahatlatın

Arka planda çalışan uygulamalarınızı kapattığınız takdirde bu uygulamalar bellekten silinmiş olacaktır. Bu sayede telefonunuz daha sıcacık ve daha akan bir şekilde çalışmasına devam edebilir.

Kameranıza en süratli şekilde ulaşın

Bazen hoş bir hatıra yetişmek için tez davranmanız gerekebilir. Bu sebepten nedeniyle Redmi’nin kamerasına telefonunuzu açmadan ulaşabilirsiniz. Kilit ekrandayken kilit imgesini yukarı kaydırarak kamera uygulamasına ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra Ayarlar > Erişilebilirlik > Tuşlar kısmından kamerayı başlamak için tuş atama seçeneğiniz de bulunuyor.

Kaynak : https://www.xiaomitoday.com/best-xiaomi-hidden-features-tips-and-tricks/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir