Xiaomi’den Huawei’ye taş

Haberler admin 232 Okundu
sponsorlu reklam

Xiaomi’den Huawei’ye taş

Şu aralar teknoloji gündeminin hayli yoğun olduğunu söyleyebiliriz. Zira büyük üreticilerin etkinlikleri art arda geliyor. 25 Mart’ta Apple, 26 Mart’ta Huawei sahneye çıktı. Nitekim önümüzdeki günlerde de Samsung yeni A serisi modelleri için teknoloji tutkunlarının karşısına çıkacak.

Apple’ın 25 Mart’ta gerçekleşen etkinliği sonrasında Huawei, Twitter üzerinden Cupertino merkezli üreticiye bir göndermede bulunmuştu.

Nitekim şimdi aynı şey Huawei’nin de başına geldi. Zeki telefon sektörünün yükselen isimlerinden biri olan Xiaomi, Huawei’nin geçtiğimiz gün tanıttığı yeni amiral gemisi modellerine göndermede bulundu.

Çinli üretici, Huawei’nin yeni P serisi modellerine küçük bir göndermede bulundu. Malum, Huawei yeni tanıttığı P30 ve P30 Pro modellerinde Kirin 980 yonga setini kullanıyor. Bu yonga seti performans anlamında Snapdragon 855’ten bir tık geride. İşte Xiaomi de bu duruma atıfta bulunarak, Huawei’nin aynı yonga setiyle yola devam kararını eleştirmiş.

Çinli üretici Huawei’nin etkinliği sonrasında aşağıdaki tweeti paylaştı.

Açıkçası paylaşılan bu tweetin mizah içerikli olduğunu söyleyebiliriz. Akıllı telefon üreticilerinin birbirlerine bu tarz göndermelerde bulunmaları, belli çerçeveler zarfında hayli hoş diyebiliriz.

Bu arada dip anekdot olarak tekrardan hatırlatalım. Önümüzdeki günlerde Samsung da bir faaliyet düzenleyecek. Düzenlenecek olan bu etkinlikte yeni A serisi modelleri tanıtılacak.

Ersun Yanal’dan Barcelona formülü

İki ülkeye korkutan uyarı

Faydası saymakla bitmiyor

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir