Xperia XA3 hakkındaki son detaylar belli oldu

Haberler admin 186 Okundu
sponsorlu reklam

Xperia XA3 hakkındaki son detaylar belli oldu

Akıllı telefon sektörünün manâlı isimlerinden biri olan Sony, yeni modellerini 25 Şubat’ta Barselona’da başlayacak olan Mobil Dünya Kongresi’nde sergileyecek. Japon teknoloji devinin MWC 2019 kapsamında 3 yeni model tanıtması bekleniyor. Bu modellerden birisi zaten amiral gemisi statüsünde olan Xperia XZ4 olacak. Diğer modelin ise Xperia XA3 olması bekleniyor. Nitekim geçtiğimiz gün sızdırılan bir takım fotoğraflarla bu şart bundan böyle kesinleşti diyebiliriz.

Sızdırılan bilgilere kadar Xperia XA3, Snapdragon 660 yonga setinden güç alacak. Telefonun FHD+ yani 1080 x 2560 px çözünürlükte olması bekleniyor. Ultra versiyonunun ise 6.5 inçlik bir ekranla geleceği tahmin ediliyor.

Her iki modelin de kutudan ilk çıktıklarında Android 8.0 Oreo ile çalışacağını belirtelim. Sızdırılan son fotoğraflarda baktığımızda Xperia XA3 modelinin tasarım anlamında selefi modellerden öbür olduğunu görüyoruz.

Şimdiye kadar tasarım konusunda tabularından taviz vermeyen Sony, çerçeve oranını birazcık daha inceltmeye karar vermiş gibi görünüyor. Bilhassa telefonun daha aşağı kısmında bulunan çerçeve hayli inceltilmiş. Üst kısımdaki çerçeve ise tüm ihtişamıyla durmaya devam ediyor. Doğrusu Sony’nin bu çerçeve inadını bilmek pek muhtemel yok. Sektördeki rakipleri uçtan uca ekranlı modeller üretmesine rağmen, Sony hala kalın çerçevelerle yola devam diyor.

Çoğu birey farkında olan bile değil!

6-0’dan daha sonra şoke eden hareket!

Küçük Onur’un son hali görenleri şaşırttı

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir