Yapay zeka iş gücü için iyi haber

Bilim admin 162 Okundu
sponsorlu reklam

Yapay zeka iş gücü için iyi haber

Yapay zeka insanlara baş kaldırıp dünyayı ele geçirmeyecek. Suni zeka bizim ona öğrettiğimizi öğrenir ve biz ona işimizin gelecekte nasıl olmasını istediğimizi öğretiyoruz: güvenli, elastik, bereketli ve son derece üretken olmayı. Citrix’e tarafından, yapay akıl işlerimizi elimizden almayacak, tersine insanları daha verimli hale getirecek.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki tatbik izinleri

Citrix CTO’su Christian Reilly’e kadar, yapay akıl, tüm ekonomileri etkileyen kocaman kabiliyet sıkıntısını onarmak için kritik öneme sahip olacak. Bayağı işleri insanların omuzlarından edinmek için teknolojiye ihtiyacımız var, böylece işletmeleri ileri taşıyacak üst seviye görevlere odaklanabileceğiz. Mevcut yetenekler, özellikle de sürekli duyduğumuz Y kuşağı için yarışan şirketler açısından bakıldığında, zeki dükkan teknolojileri kabiliyet savaşını kazanmada da kritik öneme sahip olacak. Halk, istedikleri yerde, istedikleri şekilde ve zamanda çalışabilmeleri yönünde çoğalan bir beklentiye sahipler. Yapay zeka, güvenlikten ayrıcalık vermeden bu esnekliği sunmayı muhtemel kılacak; böylece insanlar, kendileri için en uygun işleri yapmalarına ve en iyi kariyerlere sahip olmalarına asistan olacak türden bir çağdaş iş deneyimi elde edebilecekler.

Yapay Zeka, İnsan İş Gücü İçin İyi Bir Haber

Reilly, konuyla ilgili şunları söylüyor: “Suni zeka mevcut eğilimlerden yola çıkarak, işletmeleri daha akıllı, süreçleri daha bereketli, deneyimleri daha bireysel ve müşterileri daha memnun yapacağınızı söyleyebilir. Fakat bunlar, facia tellallarının daha dehşet tahminler yapmalarını engellemiyor. Onlara bakacak olursak, yeni bir dahi makineler sınıfı ortaya çıkıp yavaş, ancak bir şekilde her meslekte birer birer insanların yerini alacak ve sonunda çoğumuz işsiz ve yoksul kalacağız. Ancak hakiki hiç böyle distopik olmasa da, bir pek dönüştürücü olabilir.” Reilly’e tarafından, suni akıl, veri işlemin insan unsurunu tamamladığı ve geliştirdiği için, kuruluşun genelinde bunun gibi stratejik avantajlar elde edebilirsiniz. Sıradan işleri otomatik ülkü getirerek ve hatayı ortadan kaldırarak, yapay zeka işletmeleri daha bereketli yapabilir. Günümüzün baş döndürücü cihaz ve temas matrisinin ürettiği büyük data yığınından içgörüler edinerek, işletmelerin, çalışanların ve müşterilerin yararı için daha bilinçli kararlar almamıza asistan olabilir. Dijital dönüşümün yıldırım hızına ayak uydurmamıza yardımcı olarak, ihlalleri gerçekleşmeden önce önlemek için proaktif problem çözme ve akıllı politikalar yoluyla riskleri yönetmemize ihtimal sağlar.

Bizim yapay zeka için yok, yapay zekanın bizim için çalışmasını sağlamak

Yapay akıl bir araçtır. Çekiçlerden, buluşsal analiz motorlarına kadar her vasıta, kullanıcısını daha kabiliyetli, bereketli ve üretken yerine getirmek için hizmet verir. “Yapay zeka belli bir takım görevleri insanların ellerinden alabilir, ama etkisi insanları daha az gerekli yapmak değil, daha verimli yerine getirmek olacaktır” diyen Reilly, sözlerini şöyle sürdürdü: “Örneğin, suni zekanın başat olarak kullanıldığı bir alan, bakış tanımadır. Güvenlik bağlamında bu, BT ortamında bir ihlalin sinyalini verebilecek olağan dışı aktivitenin ve davranışların tespit edilmesi anlamına kazanç. Suni zeka olmadığında, olağan dışı durumları saptamak için daha artı insan gücü ayırmanız gerekir, oysa bununla beraber daha eksik herzamanki dışı durumu saptayabilir, daha eksik sayıda ihlali önleyebilir ve hatalı emniyet açıklarından daha azını çözebilirsiniz. sırası gelmişken da işletmeniz daha fazla hasar görür. Derhal emniyet ekibinin cephaneliğine yapay akıl ve cihaz öğrenimi teknolojilerini ekleyin. Bu araçlar, bizim onlara öğrettiğimiz becerileri kullanarak arka planda herzamanki dışı durumları ve tehditleri ararken, emniyet ve BT çalışanları da güvenliğe daha bütünsel bir yaklaşıma odaklanabilirler. Bu durumda yapay akıl, emniyet ekibinin çalışmalarını, işlerini ellerinden almadan daha başarılı kılar. Potansiyel olarak daha büyük etkiye sahip ikincil bir netice ise, insanların işlerini yapma biçimlerinin verimliliğini ve esnekliğini artırarak tüm iş gücünü daha etkili ışık halkası getirebilecek olmasıdır.”

Önceki HaberDumanla çalışmayan yangın alarmı Sonraki HaberPGI Tecrübesini Türkiye’de Yeni Sektörlere Taşıyor

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir