Yapay Zeka Teknolojisi Kötü Amaçlı Yazılımları Tespit Edip Onlarla Savaşacak

Yapay zeka admin 274 Okundu
sponsorlu reklam

Yapay Zeka Teknolojisi Kötü Amaçlı Yazılımları Tespit Edip Onlarla Savaşacak

Güvenlik firması Malwarebytes, gelecek seneye dair siber emniyet konularıyla ilgili takvim varsayım listesini yayınladı.

Malwarebytes’ın CEO’su Marcin Kleczynski, gelecek sene siber emniyet konularıyla ilgili gerçekleşebilecek varsayım listesini yayınladı. Yapılan tahminlere göre, yapay zeka fena amaçlı yazılımları saptama edip onlarla çaba edecek. Uzak sunucular, sahtekarlık sorunlarının nasıl ve ne vakit izlendiğini ve engellendiğini izleyebilecek ve yazılımı savunmaya karşı daha dayanıklı ışık halkası getirmek için anında düzenleyebilecek.

Çevrimiçi ödeme sayfası “skimming” üzerinden saldırganların ödeme bilgilerini ve bireysel bilgileri topladığı üçkâğıt olayları muhtemelen artacak. Daha zinde sunucular nedeniyle, kripto para dolandırıcılığı olaylarında azalma meydana gelecek ve kötü amaçlı yazılım sayısı azalacak. Ayrıca internet yönlendiricileri ve cihazlarda bulunan internet ağı, fena amaçlı yazılımların hedefi olmaya devam edecek.

Malwarebytes, internette gezinirken itinalı olunması gerektiği konusunda kullanıcıları uyarırken; kötü amaçlı yazılımlara karşısında insanların özenli olmasını istedi. Malwarebytes şirketi büyümeye devam ettikçe, güvenlik açıklarını bulmak ve fena amaçlı yazılımlarla savaşmak için daha fazla uğraş gösterecek.

Kaynak : https://www.fastcompany.com/90268233/ai-will-be-used-to-tweak-malware-on-the-fly-warns-security-firm

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir