Yapay zeka tıpkı insanlar gibi oyun oynayacak

Haberler admin 26 Okundu
sponsorlu reklam

Yapay zeka tıpkı insanlar gibi oyun oynayacak

Yapay zeka oyunlarda bugüne kadar o kadar kullanılmadı. İşin doğrusu bazı denemeler oldu lakin bu denemelerin önemli bir bölümü başarısızdı. Bunun nedeni suni akıl sistemlerinin halk gibi tepki verememesiydi. Yeni algoritmalar doğruca Sony mevcut sorunu atlatacak gibi görünüyor.

Teknoloji devleri içerisinde bulunan Sony oyun dünyasında yükseklik göstermeye devam ediyor. Özellikle Playstation oyun konsolu onu çok daha ileri bir noktaya koyuyor. Ancak şirket buna güvenip abes durmuyor. Yapay zekanın oyun oynamasını karşılayan bir algoritma geliştirdiler. Bu algoritmanın daha çok oyuncuların önemli işleri olduğunda kullanılması bekleniyor.

Sony kadar alınan bir patente göre reel oyuncuların davranış ve yaklaşımları deneme edilerek yapay zeka algoritması oluşturulacak. şu anda şirket oyuncuların nasıl davrandığı ile ilgili verileri topluyor. Bunları bir araya getirip alet öğrenimi yoluyla suni zeka algoritmaları geliştirecek.

Bugüne kadar buna benzer projeler ortaya çıktı. Lakin hiçbirisi hakiki bir oyuncunun tepkilerini yakalayamadı. Laf konusu Sony olunca başlıca giriştiği işleri başaran bir şirket profili ortaya çıkıyor. böylece oyun severler yerine suni zekanın oyunlar oynadığı bir düzleme geçebiliriz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir