Yarış oyunu Forza Horizon 4’ün oyuncu sayısı açıklandı

Haberler admin 266 Okundu
sponsorlu reklam

Yarış oyunu Forza Horizon 4'ün oyuncu sayısı açıklandı

Geçtiğimiz günlerde Forza Horizon 4‘ün oyuncu sayısı hakkında ortaya yeni bir iddia atılmıştı. Çıktığı hafta 2 milyon oyuncu sayısına sahip olduğu iddia edilen yapımın reel oyuncu sayısı, geliştiriciler göre açıklandı. Forza Motorsport‘un resmi Twitter hesabından açıklanan bilgiye takriben Forza Horizon 4’ü şimdiye değin 7 milyon oyuncu oynamış. Bir yarış oyununa göre bu sayının epeyce iyi olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü daha büyük kitlelere hitap etme umuduyla piyasaya meydana çıkan AAA oyunlar bile bu sayıya zar şiddet ulaşıyor. Xbox markasının en dinç serilerinden bir tanesi olan Forza serisi, özellikle Horizon oyunlarıyla güzel satmak rakamları elde edebiliyor.

Forza Horizon 4 oyuncu sayısı

What a start to 2019! One month after the launch of the Fortune Island expansion, we’re celebrating the more than 7 million people who have played @WeArePlayground #ForzaHorizon4 since launch. Thank you, Forza fans! pic.twitter.com/ZDPkqpxp7N

— Forza Motorsport (@ForzaMotorsport) 18 Ocak 2019

Motorsport serisinden farklı olarak arcade ve simülasyon öğelerini hoş bir şekilde harmanlayan Horizon oyunları, oyuncuların bir numaralı yarış serisi olmuş durumda. PC platformuna da çıkmasıyla daha büyük bir oyuncu kesimine hitap eden Forza Horizon 4, gün geçtikçe oyuncu sayısını büyütüyor. İngiltere’de geçen yapımda mevsimlere alt olarak değişik yarışlar yapabiliyoruz. Ayrıca ilk kez PC platformunu da belli başlı odağına bölge yapım, PC oyuncularına da kucak açmış oldu. Bakalım ilerleyen dönemlerde oyuna ne gibi yeni içerikler gelecek?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir