Yeni Apple Watch sıcaklık sensoruna sahip olacak

Haberler admin 45 Okundu
sponsorlu reklam

Yeni Apple Watch sıcaklık sensoruna sahip olacak

Bloomberg’in bildirdiğine göre bu yılki Apple Watch, geliştirilmiş bir ekrana ve güncellenmiş ultra geniş bant desteğine sahip olabilir, ancak sıcaklık ve kan şekeri izleme gibi daha önemli iyileştirmeler sonraki modellere kadar ortaya çıkmayacak. Şirketin ayrıca, geçen yılki daha uygun fiyatlı Watch SE’nin halefinin yanı sıra 2022’de piyasaya sürülmesi nedeniyle ekstrem Spor odaklı yeni bir model planladığı bildiriliyor.

Yedinci nesil Apple Watch, daha ince ekran çerçeveleri ve geliştirilmiş ekran laminasyonu ile mevcut Series 6 modeline göre kademeli bir yükseltme olacak ve cam ile dokunmatik ekran arasındaki hava boşluğunu azaltacak.

Series 7 ayrıca gelişmiş ultra geniş bant (UWB) bağlantısı da getirecek. Bir sonraki 8. nesil Apple Watch’un kan basıncı, kan şekeri ve alkol seviyeleri için ölçümler getirmesi bekleniyordu. Bloomberg’in yeni raporu, Apple’ın gerçekten de bu özellikler üzerinde çalıştığını doğrularken aynı zamanda özel bir vücut ısısı sensöründen de bahsediyor. Kan şekeri monitörünün “birkaç yıl uzakta” olduğu bildiriliyor ve diyabetli kişilerin parmaklarından kan çekmeden kan şekeri seviyelerini izlemelerine izin verecek. Ancak sıcaklık sensörü, 2022‘de gelebilecek daha gerçekçi bir özellik. Bloomberg, 2022 Apple Watch sürümlerinin ayrıca güncellenmiş bir SE modeli ve tamamen yeni bir dayanıklı ekstrem spor modeli içereceğini söyledi.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir