Yeni Bir Telefon Aldığınızda Mutlaka Yüklemeniz Gereken 10 Uygulama (Android)

Mobil Uygulamalar admin 232 Okundu
sponsorlu reklam

Yeni Bir Telefon Aldığınızda Mutlaka Yüklemeniz Gereken 10 Uygulama (Android)

Eğer telefonunuzu yenilemeye karar verdiyseniz ve Android ailesinden bir cihaz satın alacaksanız, Haftalık Başvuru Formu Reçetesi’nin bu bölümünde bulunan uygulamalar çok işinize yarayacaklar. Google Play Store’da yer alan binlerce dilekçe arasından, cihazınızı daha elverişli ülkü getirecek en iyi uygulamaları sizin için derledik.

Android, dişli rakibi iOS’a kıyasla fazla daha fazla kullanıcı sayısına sahip. Hatta son pazar verilerine kadar, dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi kendisi. Ülkemizde de durum aynı. Özellikle doların artışı ile birlikte Android cihazların, Apple’a kıyasla daha idareli oluşu kullanıcı sayısının artmasına yol açtı.

Son yıllarda istikrar ve performans açısından eşitlikçi bir yaklaşımla hareket eden Google, düşük performanslı cihazları da önemsiyor. Bugün amiral gemisi ya da alternatifi ayrım etmeksizin, yeni açılan bir Android telefona yüklenmesi geren 10 uygulamayı listeliyoruz.

Anekdot: Sosyal Medya, mesajlaşma uygulamaları listede yer almıyor.

Fotoğraflar için: Camera MX

Camera MX, cihaz üreticiniz veya Google’ın kamera uygulamasından öbür olarak, kullanıcıya daha artı özgür seçenek sunan bir kullanım. Kolay arayüzü ve erişilebilir ayarlarıyla ön plana çıkıyor.

Camera MXİNDİR

Resim sıralamak için: Snapseed

 

Snapseed, resim düzenleme uygulamaları aralarında, kullanıcıyı rahatsız eden reklamlara sahip olmayan, seri ve detaylı düzenlemelere imkan tanıyan bir kullanım. Senelerdir gelişmekte ve durmadan yeni özelliklerle çeşitleniyor.

SnapseedİNDİR

Video düzenlemek için: Adobe Premiere Clip

Tüm zamanların en iyi video düzenleme uygulamalarından olan Adobe Premiere, bu başvuru formu ile kullanışlı esas işlevleri telefonlara getiriyor. Videolarınızı kesip biçmek, göze güzel gelen kısa film kalitesinde görüntüler meydana getirmek için çok ideal.

Adobe Premiere ClipİNDİR

Müzik keşifleri için: SoundHound

Apple’ın Shazam uygulamasına karşı SoundHound’un en büyük atağı, mırıldansanız bile müzikleri tanıdığını iddia etmesi. Keza Spotify ile temas kurarak, keşfettiğiniz şarkıları otomatik olarak listelerinize ekleyebiliyorsunuz.

SoundHoundİNDİR

Dosyalarınızı bulmak ve düzenlemek için: Google Files

Birbirinden kompleks dosya organize uygulamaları yerine Google’ın reklamsız ve sade olan bu uygulaması fazla fonksiyonel görünüyor. Dilekçe dosyaları zahmetsizce silip hafızanızda yer açmanız için size önerilerde bulunuyor.

Files by GoogleİNDİR

Müzik ve videoları oynatmak için: VLC Player

Windows ve Mac bilgisayarların en stabil medya oynatıcılarından olan VLC, bu ünvanını Android için de devam ettiriyor. Başvuru içerisinde videolarınızı, filmlerinizi ve müziklerinizi organize edebiliyor, internete bağımlı olmayan oynatma listeleri oluşturabiliyorsunuz.

VLC PlayerİNDİR

Ofis işleri için: Google Dökümanlar, E-Tablolar, Slaytlar ve Keep

Google, meslek ve okul arkadaşlarınızala anlık olarak etkileşim kurabildiğiniz ofis yazılımlarıyla Microsoft’a müthiş bir gol attı. Bu uygulamalar hepsi, dağıtılmış uzantıları da desteklediğinden harmoni sorunu yaşamayacaksınız. Kayda Değer işleri telefon üzerinden çözebilmenin rahatlığını hissedeceksiniz.

Google DökümanlarİNDİR Google E-TablolarİNDİR Google SlaytlarİNDİR Google KeepİNDİR

Zamanında uyanmak için: Alarmy

Alarmy, kullanıcılarını pişman etmeyen, alarm konusunda tekrar tekrar en iyi alternatiflerden birisi olarak göze çarpıyor. Kullanıcıyı yormayan arayüzü, uyanmanız konusunda ısrarcı bulmacaları ile oldukça başarılı.

AlarmyİNDİR

Navigasyon için: Yandex Navigasyon

Son 3-4 yıldır Google Maps ve Apple Maps gibi rakiplerine kıyasla ciddi ilerleme kaydeden Yandex Navigasyon, trafik verilerini yüksek doğrulukla sunuyor. Ayrıca sadece vasıta kullanıcıları için yok, yayalar için de oldukça kullanışlı yürüyüş rotaları belirleyebiliyor.

Yandex NavigasyonİNDİR

Teknoloji haber ve içerikleri için: Webtekno

Bu içeriğin size ulaşmasını sağlayan Webtekno’nun mobil uygulamasıyla, teknoloji gündemine ilişkin flaş gelişmeleri bildirim olarak alabilir, her günün en manâlı gelişmelerini özeti biçiminde okuyabilirsiniz.

Haftaya yeni bir Haftalık Başvuru Reçetesi’nde görüşmek üzere. Eğer dilekçe önerisi olmak istediğiniz kategoriler varsa yorumlar kısmından bildirebilirsiniz.

Daha önceki mobil uygulama listeleri için aşağıya göz atmanız tatmin edici:

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir