Yeni Hyundai i10’un İlk Görüntüleri Ortaya Çıktı

Otomobil admin 180 Okundu
sponsorlu reklam

Yeni Hyundai i10’un İlk Görüntüleri Ortaya Çıktı

Hyundai’nin A segmentindeki temsilcisi i10, üçüncü nesliyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Aracın ilk görüntüleri internette dolaşmaya başladı.

başlangıçta 2007 yılında hatchback modeliyle piyasaya sürülen i10, 2013 yılında tamir edilmiş ve ikinci nesline kavuşmuştu. 2016 yılında bazı minik değişiklikler yapılan ve makyajlanan i10, üçüncü nesliyle karşımızda.

Aracın, İsveç’te bir otoparkta fotoğrafları çekildi. Fotoğraflarda birincil uyarı çeken şey ise aracın üzerindeki ağır kamuflaj. Söylentiler, aracın dingil mesafesinin bir önceki nesilden daha uzun olacağı yönünde. İkinci cins araçların mil mesafesi 2835 milimetre idi.

Aracın far tasarımında koskocoman bir değişim değil, Hyundai bu araçta da benzer far tasarımını korumuş. Aracın sis ve gündüz farları da mevcut model ile aynı konumda. Arkadaki farların tasarımında değişikliğe gidilmiş olabileceği konuşulsa da resimlerden öyle bir şey anlaşılmıyor.

Aracın sunduğu motor seçeneklerinden bir değiştirme olup olmadığı da hemen belirli değil. Hyundai i10, 2. nesilde iki öbür motor seçeneğine sahip. Bunlar 1.0 litrelik, 66 beygir gücündeki üç silindirli motor ve 1.2 litrelik, 86 beygir gücündeki dört silindirli motorlar. Yeni nesilde ise Picanto’nun 100 beygir zor üretebilen 1.0 litrelik turboşarjlı üç silindir motorunu veya ona benzer başka bir motoru görebiliriz.

Üçüncü tür Hyundai i10, 2019 yılı sonlarında veya 2020 yılı başlarında piyasaya çıkacak.

Kaynak : https://tr.motor1.com/news/301299/yeni-hyundai-i10-birincil-ajan/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir