Yeni iPad Pro, “düğmesiz” geliyor

iOS admin 9 Okundu
sponsorlu reklam

Yeni iPad Pro,

Geçtiğimiz aylarda yeni iPad Pro’nun tasarımına karşın pek fazla iddia ortaya atılmıştı. Bunların başında da kuşkusuz yeni iPad Pro’da herhangi bir düğme, yani Touch ID’nin bulunmayacağı yönündeydi. Bu iddia kuvvetleniyor, zira iOS 12 geliştirici beta sürümünde ortaya çıkan bir ikon, gelecek iPad Pro’nun nasıl olacağını bizlere gösteriyor.

Daha önce 9to5Mac’te iPad Pro 2018 için bir tasarım yayınlanmıştı. Adamakıllı inceltilmiş çerçevelerle görünen yeni iPad Pro, iPhone X modellerinin aksine ise herhangi bir çentik bulundurmayacak. Fakat Touch ID ortadan kaldırılmış gibi görünüyor. iOS 12 geliştirici beta sürümünde de görünen yeni iPad ikonu, bunu doğrular nitelikte. Peki, emniyet nasıl sağlanacak?

iPad Pro 2018’de Touch ID’nin kaldırılacak olması, kuşkusuz Face ID iddiasını da kuvvetlendiriyor. Apple, görünen o ancak iPhone’larından sonradan iPad’lerinde de yavaş yavaş Face ID’ye geçiş yapacak.

Yuvarlatılmış hatlarıyla uyarı çeken iPad Pro 2018, yine gelen bilgilere artık artık 3.5 mm kulaklık girişine de sahip olmayacak. iPad Pro 2018’in 30 Ekim‘de tanıtılması bekleniyor. Tüm soruların cevabı bu tanıtımda ortaya çıkacak.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir