Yeni Resident Evil filminin ismi belli oldu

Haberler admin 16 Okundu
sponsorlu reklam

Yeni Resident Evil filminin ismi belli oldu

Capcom göre geliştirilen popüler dehşet oyunu serisi Resident Evil, yeni bir filmle sinemalara geri dönüyor. 1998 yılında geçecek film, dünyayı bildiğimiz şekliyle her yerde şekillendiren ve viral bir salgını başlatan ikonik Raccoon City olaylarını konu alacak. Filmin vizyon tarihi daha önce 3 Eylül 2021 olarak açıklanmıştı. Oysa filmin resmi adı belli değildi. Filmin yönetmeni Johannes Roberts, SXSW etkinliği esnasında yaptığı bir açıklamada filmin Resident Evil: Welcome to Raccoon City olarak vizyona gireceğini duyurdu.

Ressam yönetmen Roberts, IGN ile yaptığı röportajda “Doğrusu, yeni Resident Evil filminin daha önce vizyona giren filmlerle hiçbir bağlantısı değil. Video oyun serisinin köklerine dayanan tamamıyla yeni bir açılış hikayesi hazırlıyoruz.” ifadelerinde bulundu. Serinin ilk iki oyunundan uyarlanacak filmde, Spencer Köşkü ve Raccoon City Polis Departmanı gibi aşina mekanlar da bulunacak.

Yeni Resident Evil filminin ismi belli oldu

Yeni Resident Evil filmi, Resident Evil: Welcome to Raccoon City ismiyle vizyona girecek

Karanlık ve korkutucu bir atmosfere sahip olacak film, hem birinci keza de ikinci Resident Evil oyunlarını konu alacak ve Chris Redfield, Claire Redfield, Jill Valentine ve Leon S. Kennedy dahil bütün esas karakterlerle yeni bir orijin hikayeyi anlatacak. Artist yönetmen John Carpenter’ın büyük hayranı olduğunu belirten Roberts, Carpenter’ın başarılı yapımları The Fog ve Assault on Precinct 13’den ilham aldığını açıkladı. Roberts, Resident Evil: Welcome to Raccoon City ile seriye yeni bir açılış yapmayı umuyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Hannah John-Kamen (Jill Valentine), Tom Hopper (Albert Wesker), Robbie Amell (Chris Redfield), Kaya Scodelario (Claire Redfield), Neal McDonough (William Birkin), Donal Logue (Chief Brian) ve Irons Avan Jogia (Leon S. Kennedy) gibi ünlü isimler yer alıyor. Robert Kulzer’ın yapımcılığını üstleneceği filmin yönetmen koltuğunda ise, Denizde Nefret ve 47 Metre Derinde: Kafes filmlerinden tanıdığımız Johannes Roberts oturuyor. Filmin yapımcılığını ise, Constantin Film üstleniyor.

Son olarak Resident Evil: Welcome to Raccoon City filminin 3 Eylül 2021 tarihinde sinemaseverler ile buluşacağını belirtelim.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir