Youtube’da önemli değişiklikler yolda

Haberler admin 10 Okundu
sponsorlu reklam

Youtube’da önemli değişiklikler yolda

Şirketin gösterdiği tasarımda beğenme düğmesi hala insanların dokunması için uygun. Ancak reel zamanlı olarak güncellenen bir sayıya sahip olmayacak. YouTube’a kadar, içerik oluşturucular bu bilgileri YouTube Studio aracılığıyla görmeye devam edecek. Şirket, testin içerik oluşturuculardan “iyi olma ve hoşlanmama kampanyaları” hakkındaki geri bildirimlerini peşine düşüp takip ettiğini söylüyor.

Ancak insanların yine de geri bildirim paylaşmak ve önerilerini şekillendirmek için beğenme düğmesini kullanabileceklerini belirtiyor. Mevcut kurulumda, ayrıca beğenme keza de beğenmeme istatistikleri bir içerik oluşturucunun bireysel YouTube Studio sayfasında görüntülenebilir.

Ancak teste göre bir videoda herkese açık olarak sadece beğeniler gösterilecek. Testi açıklayan bir yardım makalesinde YouTube, hoşlanmama durumlarının içerik oluşturucunun refahını olumsuz etkileyebileceğini ve “bir içerik oluşturucunun videosunda hedeflenen bir beğenmeme kampanyasını motive edebileceğini” söylüyor. Esas olarak akıl, hoşlanılmayan bir sayıyı görmenin ve beğenileri izlemenin, platforma katılmak ve sayıyı büyütmek için tatmin edici motivasyon olabileceği yönünde.

Beğenme düğmesiyle ne yapılacağı, Youtube’un asgari 2018‘den beri düşündüğü bir konu. Şirket, beğeniyi kaldırma fikrini ortaya attı. Hemen ise aynı koşul hoşlanmama butonu üstünde yaşanıyor. Bu son deneyin hemen şimdi hoşlanmama düğmesinin sonunu getirdiğini söyleyemeyiz. Fakat YouTube açıkça sorunun nasıl çözüleceğini düşünüyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir