YouTube’dan yeni müjde

Mobil Uygulamalar admin 158 Okundu
sponsorlu reklam

YouTube'dan yeni müjde

Google, uzun zamandır YouTube kullanıcıları kadar istek edilen bir özelliği tüm kullanıcıların erişimine açtığını duyurdu. Söz konusu özellik, YouTube Premium kullanıcılarına birkaç aydır açık olarak kullanılıyordu.

İpucu: İnternet’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır?

TubeFilter’a tarafından takriben bir yıl önce ortaya çıkan YouTube özelliği olan “Gezinirken Oynat”, tüm kullanıcılara açıldı. YouTube, özelliği yardım forumunda “Önizlemeler sizin video izleme tercihlerinizi daha isabetli bir şekilde yapmanızı sağlayacak ve seçtiğiniz videolarla daha uzun bir süreyle etkileşimde bulunacaksınız!” biçiminde epeyce “şirket dilinde” bir açıklama ile duyurdu. Bundan sonradan tüm YouTube kullanıcıları, zeki telefonlarındaki YouTube uygulamasında asıl sayfayı ziyaret ettiklerinde ekranda video kapak görselleri yerine alyazı desteğiyle videolardan kısa önizlemeler izleme imkânına kavuşacak. Bu özelliğin altyazı desteğini daha önemli bir konuma getirdiği açık bir gerçek, bu yüzden eğer kanalınızdaki videolarda altyazılar mevcut ise bu altyazı seçeneklerini teftiş etmenizi öneririz.

Özellik, varsayılan olarak açık gelse de ayarlar menüsü üzerinden özelliği sadece telefon bir Wi-Fi ağına bağlıyken kullanmaya hazırlamak ya da özelliği büsbütün kapatmak muhtemel. Google ayrıca önizleme oynatımının ufak önizleme pencerelerinde kullanılmak için optimize edildiğini de belirtiyor, bu sebeple önizlemeler veri kullanımında büyük bir artışa sebep olmayacak.

Önceki HaberAMD CPU’lar Intel’in 2 Katı Satıyor Sonraki HaberSamsung’dan Zeki Saatlere Parmak İzi Sensörü

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir