Yüksek çözünürlüklü Oculus Rift S tanıtıldı

Haberler admin 320 Okundu
sponsorlu reklam

Yüksek çözünürlüklü Oculus Rift S tanıtıldı

Son bir kaç yıldır sanal realite temalı oyunların sayısında önemli artışlar yaşandı. Günümüz konsollarının bu teknoloji için tatmin edici güçte olmaması, sanal gerçekliğin önünü biraz tıkamış olsa da yeni nesil konsollarla VR deneyimi irtifa yapacaktır.

Şimdiye dek satışa sunulan VR gözlükleri, çözünürlük anlamında kullanıcıları öyle memnun etmemişti. Oyun severlerden gelen bu dönüşleri göz ardı etmeyen Oculus, yeni sanal realite gözlüğü Rift S’te çözünürlüğü önemli oranda arttırdı.

GDC 2019 dahilinde tanıtılan Oculus Rift S, 2560 x 1440 piksel çözünürlüğünde OLED ekranla gelecek. Bu Nedenle oyunlardaki çözünürlük düzeyi de manâlı ölçüde yükselmiş olacak. Muhakkak bu çözünürlüğü karşılayabilecek güçte bir PC’nizin olması da büyük yük arz ediyor.

Oculus ve Lenovo işbirliğiyle geliştirilen Oculus Rift S, önceki nesilde büyük bıkkınlık yaratan kablo karmaşasını da ortadan kaldırıyor. Gözlükte tek bir kablo yer alıyor. Bu Vesile Ile örümcek ağını andıran bir sürü kabloyla mücâdele etmek zorunda kalmıyorsunuz.

Oculus bu yılın son çeyreğinde satışa sunacağı gözlüğün fiyatını ise 399 dolar olarak belirlemiş. Bu fiyatın bir önceki nesle oranla daha yerinde olduğu söylenebilir. Olasılıkla önümüzdeki yıllarda sanal gerçeklik gözlüklerinin fiyatları 100 – 200 dolar arasına değin inecektir. gerçi bekleyip göreceğiz.

Jelena Karleusa’nın acı günü

Rus güzelin tacı geri alındı

Victoria’s Secret’ın yeni meleği

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir