Yurt dışında faaliyetini büyütmeyi planlalayan Tuşla adını Connexease olarak yeniledi

Haberler admin 331 Okundu
sponsorlu reklam

Yurt dışında faaliyetini büyütmeyi planlalayan Tuşla adını Connexease olarak yeniledi

BAŞLANGIÇTA 2013 yılında karşımıza çıkan, çağrı merkezi aramalarında beklemeye son veren Tuşla, yurt dışarıya da etkinlik göstermeye başladı. Tuşla, yurt dışı operasyonlarını göz önünde bulundurarak daha global bir ad seçti ve adını Connexease olarak güncelledi.

Connexease nedir?

Connexease’den özetle söz etmek gerekirse; WhatsApp, Facebook Messenger, Mail, Live Chat, Telegram ve Twitter DM gibi yazılı iletişim kanallarının tamamının yönetilebildiği ve aniden fazla alıcı temsilcisi ile yönetilebildiği bir sistem. Connexease, bilhassa WhatsApp odağında faaliyet gösteriyor. Teşebbüs temelde, firmalar ile onların müşterilerini WhatsApp’ta buluşturuyor.

2017 yılını 14 milyon mesajla tamamlayan Connexease, eski adıyla Tuşla, 2018 yılında ise 75 milyon mesaja ulaştı ve yaklaşık 6,5 milyon tekil alıcı ile doğrudan doğruya WhatsApp üzerinden iletişime geçti. API ve Webhook desteği ile 17 milyon mesaj, Connexease kullanıcılarının kendi içlerinde kullandıkları sistemlere işlendi. 3 ay önce yayına aldıkları bot sistemi ile de 3 milyon mesaj girişimin bot altyapısı kadar gönderildi.

Toplam gelirin yüzde 30’u yurt dışından

2018 yılında Orta Doğu operasyonunu oluşturan ve toplam gelirlerinin yüzde 30’unu yurt dışından sağlamaya başlayan Connexease, şimdi 108 firma ve 600’den fazla herif temsilcisi tarafından kullanılıyor. Jurnal mesaj adetleri lahza itibarıyla 300 bin sınırlarında olan girişimde, kullanıcılar, kendi istekleri doğrultusunda bu sistemi en ince ayrıntısına kadar on-premise kullanabiliyorlar. Connexease’in ek olarak yurt dışı firmaları için Official WhatsApp Business API’sini sisteme entegre ettiğini ve geçen ay, Connexease’i kullanan 4 firmanın bu şekilde, WhatsApp kadar sağlanan tasdik ikonu ile etkinlik gösterdiğini belirtelim.

Çağrı merkezi çözümü

Çağrı merkezi özelinde ise WhatsApp’tan iletişim kuran şahısların sadece yüzde 3’ü 1 haftalık sürede firmayı çağrı merkezinden tekrar aramış, dolayısıyla şahısların yüzde 97’si WhatsApp üzerinden işlemlerini tamamlamış. Connexease hem, WhatsApp üzerinden satmak yapan birçok e-ticaret firmasına da dağıtılmış entegrasyonlarla yardımcı oluyor. Şu lahza sistemi kullanan firmaların yüzde 40’ını doğrudan doğruya e-ticaret firmaları oluşturuyor.

WhatsApp üzerinden satmak yapan firmalara bakıldığında ise günlük 10 binin üzerinde sipariş doğrudan doğruya girişimin sistemi aracılığı ile işleniyor. Hem yazılmış kanallar üzerinden geri bildirim özelliğini de Connexease’in bu sene yayına aldığı yeniliklerden biri. Feedback ile kullanıcılara iletişime geçtikleri kanal üzerinden değerleme soruları gönderildi ve yüzde 17 değişim oranını yakaladıkları sistemde hoşnutluk puanı da 4,2/5 olarak açıklandı.

Connexease’in 2019 yılında ayrıca yatırım turunu kapatmayı hem de product yelpazesini genişletmeyi planladığını da belirtelim.

Connexease Tuşla

Favorilere Ekle

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir