Yurt dışından PS5’i nasıl alabilirsiniz?

Haberler admin 11 Okundu
sponsorlu reklam

Yurt dışından PS5’i nasıl alabilirsiniz?

Umulan ülkemizde konsollar zaten yurt dışındaki fiyatlara göre hayli uçuktu. Fakat son gelen zamlarla birlikte yeni cins konsollar ciddi anlamda erişilmesi şiddet bir seviyeye eriştiler.

Hali hazırda yeni nesil konsollar Xbox Seriex X ve PS5’in Avrupa fiyatı 499 euro. ABD fiyatları ise 499 dolar. Yani TL bazında hesapladığımızda her iki konsol da yurt haricen 4000 TL civarlarında satılmakta.

Şimdiye kadar PS5’in Türkiye fiyatı 8299 TL’ydi. Lakin kısa vakit önce diskli sürüm 7499 TL, dijital sürüm ise 5999 TL olarak güncellendi. Xbox Series X şse Türkiye’de 7500 TL’den satılmakta. Yani Avrupa fiyatının neredeyse iki katı. PS5’in kara borsada 9000 TL, 10000TL’den satıldığını hesaba katarsak benzer koşul Sony cephesi için de geçerli oluyor.

Tablo bu şekilde olunca ahali yurt dışından PS5 alıp almamanın pozitif ve eksilerini araştırmaya başladı. Çünkü yurt dışından alınan cihaz tam olarak güya yarıya mülk oluyor. Hem bu cihazlarda sim kart kaydı ve yarı durumlar olmadığı için de konsolun yurt dışı ya da yurt içi olması herhangi bir önem arz etmiyor.

Bu bağlamdan bakında yurt dışından getirilen PS5’in tek bir dezavantajı olduğunu söyleyebiliriz. O da garanti durumu. Yurt dışından aldığını PlayStation 5, cihazı aldığınız ülkede garanti kapsamında olacağı için Türkiye’de garantisi olmayacak.

Onun dıştan neresinden bakarsanız bakın yurt dışından PS5 alıp getirmek fazla daha mantıklı olacaktır. Bunun için Amazon’un Almanya kaynağını kullanabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir