Zeki TV’ler artık daha da zeki

Haberler admin 221 Okundu
sponsorlu reklam

Zeki TV'ler artık daha da zeki

Samsung, geçtiğimiz gün içerisine Remote Access‘i tanıtarak Samsung TV sahiplerinin televizyon deneyimini bir üstteki seviyeye taşıyacak bir yeniliği duyurdu. Samsung’a tarafından Remote Access’in arkasındaki us, kullanıcıların zeki televizyonlarındaki içerikleri daha basit denetleme edebilmeleri.

Daralma, Samsung’u yavaşlattı

Remote Access’in öne çıkan özelliği, diğer cihazlarınızda bulunan içerikleri evinizdeki en büyük ekran olan televizyon üzerinden rahatlıkla izleyebilmenizi sağlaması. Remote Access hakkındaki çoğu bilgi demin netleşmiş değil ama konseptin Samsung DeX‘e oldukça benzediğini söyleyebiliriz. 

Samsung Electronics Görüntüleme Panelleri Bölümü Muavin Başkanı Hyogun Lee, “Samsung olarak kendimizi tüketiciler için kullanışlı ve sezgisel bir deneyim sağlamaya adadık. Remote Access ile tüketiciler öbür cihazlarında yüklü olan programlara, uygulamalara ve bulut servislerine televizyonlarının ekranlarından kolaylıkla bağlanacaklar.” cümleleri ile amaçlarını açıklıyor. “Yeni işbirlikleri ile Remote Access’in  uyumluluğunu arttıracağız.”

Remote Access iyice kablosuz olarak çalışabilecek ve kullanıcılar, Remote Access servisine dünyanın herhangi bir yerinden bağlanabilecekler. Samsung, bunu yerine geçmek için VMWare Horizon ile işbirliğine gitti. Bu hamlenin asıl amacının kullanıcıların tarayıcı tabanlı bulut ofis servislerini bu özellik ile kullanabilmelerini sağlayarak kurumsal müşterilere üretkenlik alanında da bir katkı karşılamak olduğu söyleniyor.

Remote Access, Samsung’un açıklamasına göre 2019 yılı ile birlikte Samsung Zeki TV modellerinde kullanılabiliyor olacak. Bu yenilikten hangi zeki TV modellerinin faydalanacağı veya tüm modellere bu yeniliğin sunulup sunulamayacağı ise az önce net değil.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir