Zelda’nın unutulmaz macerası 26 yıl sonra geri dönüyor!

Haberler admin 297 Okundu
sponsorlu reklam

Zelda'nın unutulmaz macerası 26 yıl sonra geri dönüyor!

Nintendo’nun en sevilen serilerinden biri olan The Legends of Zelda‘nın unutulmaz macerası Link’s Awakening, tam 26 sene sonra geri dönüyor. Türkiye saati ile dün gece yapılan Nintendo Direct sunumunda The Legend of Zelda: Link’s Awakening oyununun Switch versiyonu duyuruldu.

The Legend of Zelda: Link’s Awakening, Nintendo Switch için duyuruldu!

The Legend of Zelda: Link’s Awakening ilk olarak 1993yılında, yani 26 yıl önce karşımıza çıkmıştı. 1993 yılında Gameboy için piyasaya çıkan oyun 1998 yılında ise Gameboy Color versiyonu ile bir kez daha piyasaya sürülmüştü. bu nedenle çoğu oyun severin tanıştığı ilk Zelda oyunlarından biri olmayı da başaran yapım, aldığı övgüler ile birlikte serinin de en sevilen oyunlarından biri olmuştu diyebiliriz.

Oyunun Nintendo Switch için duyurulan versiyonu doğal olarak tamir edilmiş bir şekilde karşımıza çıkacak. Zaten yayınlanan birincil tanıtım videosuna baktığımızda da görsel açıdan çoğu yeniliğe imza atıldığını görüyoruz. Ast sıfırdan yapılan bir macera olarak yok, başarılı bir şekilde elden geçirilmiş bir remake olarak karşımıza çıkacak. Yani oynanış ve kamera açısı gibi dinamikler özüne sadık kalınarak hazırlanmış. Az Önce çıkış tarihi netleşmese de bu yıl olacağı belirtilmiş oyunun birincil videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir